KOMATIŅGRUPAS KRĀSU PROJEKTS

Krāsu projektu iesākām ar krāsu nedēļu.

Pirmdien BALTS UN MELNS

Otrdien ZILS

Trešdien DZELTENS

Ceturtdien ZAĻŠ

Piektdien SARKANS

Prieks bija par katras dienas krāsai atbilstošiem tērpiem. Spēlējām dažādas krāsu spēles, meklējam apkārtējā vidē, mantās dienas krāsu.

Kad atsevišķi krāsas izpētījām, tad spēlējāmies un brīvi jaucām tās kopā. Īpašu prieku sagādāja pašu krāsotie rīsi, kuros brauca mašīnas, spēlējās cilvēciņi, zvēri un vienkārši patika bērt ar karotām traukos un no viena trauka otrā. Un joprojām interese par rīsiem nebeidzas J it sevišķi, ja tie ir uzbērti uz spoguļa. Patika arī gaismas galds ar krāsainām smiltīm un rotaļlietām, kurās varēja izspēlēt krāsainās pasakas.

Aizrāvāmies ar krāsainajiem eksperimentiem. Pūtām krāsainus burbuļus, uztaisījām krāsas no putām, nokrāsojām sāls mīklu un krāsu pudeles, kur krāsas sajaucas un sadalās.

Pārbaudījām vai ar kreppapīru, un sniegu var nokrāsot lapu.

Vēl no kreppapīra un ūdens, ieguvām pamatkrāsu (zilu, dzeltenu, sarkanu ūdeni) no kura pēc tam sajaucām atvasinātās krāsas  zaļu, oranžu un violetu. Vērojām, kā krāsains ūdens caur salvetēm aizplūst no viena trauka otrā un krāsu pilieniem nokrāsojām salvetes, kuras pārvērtās par krāsainajiem taureņiem grupā.

Atklājām, ka arī audumu var nokrāsot, tā mūsu lelles tika pie jaunas krāsainas sedziņas.

Tāpat arī ļoti patika ar otiņu jaukt krāsas uz lapas un atklāt kā pamatkrāsas veido atvasinātas krāsas. Tā arī tapa krāsainie taureņi, par kuriem mūzikas stundā dziedam dziesmiņu…

„Ticiet man vai, lidojošas puķes ir šai pasaulē”