Projekts “No grauda līdz maizei”

Visu oktobra mēnesi norisinājās projekts “No grauda līdz maizei”.
Šajā laikā Mateja skoliņu piepildīja maizes smarža.  Bērni pētīja dažādas formas, krāsas maizi, to garšoja. Paši cepa savu maizīti. Bija tik īpaši atnest no mājām šķipsniņu sāls, saujiņu miltu, ēdamkaroti cukura, eļļu, raugu un, tad to bērt iekšā traukā un maisīt. Vajadzēja daudz pacietības, lai  sagaidītu kamēr maizīte izcepsies, toties kāds neviltots prieks bija bērnu un pieaugušo acīs, kad maizīte izdevās. Tik  īpaša garša un smarža pašu ceptai maizītei!
 
Ne tikai maize piepildīja grupu telpas, bet labības kūļi ar kviešiem, auzām, rudziem. Grupas bija pārvērtušās par labības laukiem, bērni diedzēja graudus, kas atgādināja labības lauku pavasarī,  kopīgi pētīja tehnikas ar kādām iesēj graudus un ar ko novāc labību.
Bērni pētīja graudus, mala tos dzirnavās, bērniem radās jautājumi: kāpēc tie milti nav tik balti kā veikalā? Vecākā vecuma bērni izpētīja, ka pilngraudu milti ir pelēcīgāki, jo samaļ visu graudu, bet baltos miltus iegūst attīrot graudu. Noskaidroja arī to, kādi dzīvnieki ēd graudus. Bērniem bija pārsteigums, ka dažādas brokastu pārslas ir gatavotas no graudiem, piemēram auzu pārslas gatavotas no auzām!

Zinīšu un Gudrīšu grupa  devās ekskursijās uz ceptuvi “Suitu maize” un veikalu ” Grauda spēks”. Tur redzēja kā samaļ miltus, kā krāsnī cep sklandu raušus. Noskaidroja, kas ir liza un abra.

Mēneša pēdējā nedēlā katra grupa rīkoja degustāciju. Katrs bērns no mājām atnesa savu mīļāko maizīti, tad to sagrieza vai saplēsa mazākos gabaliņos un salika traukos, klāt pierakstīja savu vārdu. Pēcpusdienā no citām grupām  nāca draugi un  degustēja maizes.

Projekta laikā bērni radoši darbojās un radošie darbi tik aizstādīti trepēs.  Kāpjot pa trepēm, varēja redzēt procesu  kā rodas maize.