Profesiju nedēļas apskats

Profesiju nedēļā Burtiņgrupa devās ekskursijā uz Nacionālo bibliotēku , kur iepazinās ar bibliotekāra profesiju, bibliotēkas kārtības noteikumiem, kā arī noskaidroja atšķirības starp bibliotēku un grāmatnīcu. Bērni brīvi varēja izvēlēties grāmatas, kuras bija apskatāmas lasīšanas stūrītī.

Burtiņi ciemojās pie Mateja draudzes  mācītāja Ainara Purmaļa, kurš pastāstīja par savu darbu. Lūk, dažas bērnu domas par tikšanos ar mācītāju:

JĒKABS: Cilvēki nāk un pasaka mācītājam, kādas ir bēdas. Es zināju, ka pielūdz Dievu, ja ir bēdas, bet nezināju, ka var iet pie mācītāja un lūgt kopā.

SOFIJA: Es nezināju, ka mācītājam ir sava istabiņa, kur viņš pieņem cilvēkus.

REBEKA: Ja mēs pielūgsim Dievu, tad dzīvosim mūžīgi.

KEITIJA: Mācītājs svētdienās iet uz baznīcu, tur slavē Dievu, kad atnāk divi cilvēki, tad salaulā kāzās. Viņš lūdz arī par citiem.

 

Mīļš paldies, Keitijas mammai, kura iepazīstināja ar mūziķa profesiju, bērni varēja izpētīt dažādas vijoles.

KEITIJA: Uzzināju, ka ir melnas vijoles.

JĒKABS: Es nezināju, ka ir elektriskā vijole.

SOFIJA: Uzzināju, ka bērni var spēlēt vijoli,

MARSELS: Parastā vijole skan klusāk, bet elektriskā – skaļāk.

JĒKABS: Uzzināju, ka pasaku var nodziedāt.

REBEKA: es nezināju, ka tādas elektriskās vijoles vispār ir.

Līvas tētis uzaicināja Burtiņgrupu uz auto servisu, kur pastāstīja par auto mehāniķa darbu jeb „Mašīnu dakteri”.  Bērni varēja apskatīties mašīnu no apakšas, tāpat izpētīt motoru un kopīgi nomainīt riepu. Bērnu prieks bija ļoti liels:

Rēzija: Man patika, ka varējām pieskrūvēt riepas. Bet īstenībā man viss patika.

Tīna: Man patika, kad Līvas tētis cēla augšā mašīnu.

Ernests: Es nezināju, ka zem mašīnas ir visādas trubas un ka tās ir savienotas.

Marsels: Man patika kā mēs ar Ernestu, Jēkabu skrūvējām riepu.

Ikdienā Burtiņgrupas bērni  iejutās pavāru lomā, gatavojot sālsmīklu, iemācījās darboties ar mērtraukiem un izmēģināja spēkus pīrādziņu, keksiņu, kruasānu, cepumu un citu dažādu gardumu gatavošanā.

Vēl Burtiņi apmeklēja sveču liešanas darbnīcu, kur iepazinās ar sveču meistara profesiju. Katram bija iespēja iejusties sveču meistara lomā un pagatavot 3 dažādas sveces – smaržīgo sveci; dzīvnieku formas sveci un krāsaino sveci, kā arī iemācījās noformēt pagatavotās sveces dāvanu maisiņos!

Sofija bija uzaicinājusi savu draudzeni Aigu, kura strādā par (dabas/vides) žurnālisti, un ar lielu prieku atnāca ciemos pie Burtiņiem, lai pastāstītu par savu profesiju. Sarunā ar Aigu Burtiņi noskaidroja, ka žurnālists ne tikai raksta avīzes un žurnālus, bet arī filmē video materiālus, kurus pēc tam parādīt cilvēkiem. Burtiņiem bija iespēja kopā ar Aigu noskatīties viņas veidotu video sižetu (no Vides faktiem) par īstu vilku puiku Ķoniņu un viņa dzīvi no maza kucēna līdz pieaugušam vilkam! Paldies Aigai!