Burtiņgrupas izlaidums

Ar aktīvu rosību un priecīgu satraukumu 2. jūnijā notika Burtiņgrupas izlaidums. Skoliņā burtiņu rīts iesākās ar kopīgu prieka brīdi un lūgšanu. Tad bērni baudīja pusdienas pie skaisti klāta pusdienu galda, pusdienās bija bērnu mīļākais ēdiens – makaroni un kokteilis.

Skatīties izlaiduma koncertu bija sapulcējušies vecāki, vecvecāki, radi, draugi un Mateja skoliņas bērni un skolotāji, lai sveiktu izlaidumniekus. Izlaiduma koncertā Burtiņgrupas bērni mūs priecēja ar skanīgām dziesmām, dzejoļiem, dejām. Dziesmas papildināja ar pašdarinātiem mūzikas instrumentiem. Šajā gadā bērni bija apguvuši flautas spēli, kuru atskaņoja muzikālajā priekšnesumā.  Par godu īpašajam notikumam Mateja skoliņas bērni ieradās apsveikt topošos skolniekus ar skanīgu dziesmu un dzejoli. Skaistajās kleitās un zolīdajos kreklos 10 bērni tika apsveikti un ar labiem ceļavārdiem pavadīti uz skolu.

Izlaiduma noslēgumā bērni ar vecākiem vienojās kopīgā dziesmā. Paldies par sirsnīgo dāvanu! Katrā izlaidumā sirdi pārņem daļējas jūtas, liels prieks un saviļņojums par gaidāmajām pārmaiņām un reizē arī skumjas, jo ir laiks atvadīties no jau ierastās un sirdī mīļās vides, skolotājām un draugiem. Novēlam saviem mīļajiem bērniem, lai sapņi piepildās un skolā viss izdodās!

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts

Kristīgās pirmsskolas „Matejs” skolotāji un bērni izsaka pateicību LNSO mūziķiem par izglītojošo koncertu „LNSO viesojas Latvijas bērnudārzos un skolās”, kas notika šā gada 1. jūnijā. Mūziķi iepazīstināja bērnus ar stīgu instrumentiem – vijoli, altu un čellu kā arī izpildīji Mocarta, Brāmsa un citus klasiķu skaņdarbus. Pēc koncertprogrammas bērniem bija iespēja pašiem pamēģināt, kā skan šie instrumenti, tas bērniem sagādāja īpašu prieku! Pateicamies LNSO mūziķiem par interesanto un kvalitatīvi sagatavoto programmu. Bērni pēc koncerta bija iedvesmoti un ar aizrautību stāstīja par dzirdēto un piedzīvoto.

Krāsu nedēļa

Katrai nedēļas dienai tika izvēlēta sava krāsa: pirmdiena – dzeltena, otrdiena – zila, trešdiena – sarkana, ceturtdiena – pelēka, piektdiena – zaļa. Krāsu nedēļa pagāja tiešām krāsaini, un krāsas varēja atrast gan bērnu un skolotāju apģērbā, gan grupiņu rotājumos. Katru dienu bērni meklēja noteiktas krāsas  grupiņas mantās, kopīgi lasīja I.Ziedoņa „Krāsainās pasakas” un pētīja varavīksnes krāsas. Krāsainās nedēļas ietvaros bērnu zīmējumos un aplicējumos tapa dzelteni taureņi, sarkanas puķes, zilas cepures, zaļa zāle, dzeltenas matu lentes un rokassprādzes.  Bērni zīmēja plakātus katru dienu savā krāsā, jauca un pludināja krāsas, no kurām tapa gleznas. Zaļās krāsas dienā, daba mūs priecēja ar zaļo zālīti un pirmajām dzeltenajām puķēm. Ejot pastaigā, bērni tās lasīja un dāvināja tās viens otram. Bērni priecājās, ka bitēm tagad būs darbs vākt nektāru no puķēm.

Nedēļas beigās bērni saņēma medaļas par piedalīšanos krāsu nedēļā.

Klusā nedēļa

Klusajā nedēļā rītus iesākām ar klusuma vingrinājumiem. Pirmdien lasījām radīšanas stāstu, pēc stāsta noklausīšanās pārdomājām, par ko mēs varētu pateikties Dievam. Bērnu atbildes bija tik dažādas: par puķēm, dzīvniekiem, mammu, tēti, brāli, māsu. Kopīgi noskaidrojām, ka Dievs par mums rūpējas. Otrdien mēs lūdzām par savām emocijām, par kādu, kurš slims, par sliktiem vārdiem, darbiem un pateicāmies, ka mūsu ģimenes ir veselas. Trešdien pārrunājām Pūpolsvētdienas un Lieldienu stāsta notikumus. Bērniem bija iespēja tos izspēlēt uz flaneogrāfa. Zaļajā Ceturtdienā katrs bērns saņēma savu Lieldienu grāmatiņu, kuru varēja izkrāsot un iesmaržināt ar smaržīgo eļļiņu.

Zemes darbi

Aprīli iesākās ar zemes un sēšanas darbiem. Bērniem bija iespēja darboties zemes

darbnīcā, kur ar prieku rušināja zemi, noskaidroja, kura sausa/slapja zeme, spēlējās

ar traukiem un rotaļlietām. Iemācījās atšķirt dažādas garšaugu sēklas, iesēt sēklas,

apliet tās. Noskaidroja, kas ir nepieciešams, lai tās augtu. Lielu prieku sagādāja sava

sīpoliņa stādīšana. Ikdienā rūpīgi to laistīja un ar nepacietību gaidīja, līdz izaug pirmie

lociņi. Kad pirmie garšaugi bija izdīguši, tie tika degustēti.